GÓRA

BookNow. Młodzieżowe spotkanie czytelnicze

Po długiej przerwie świątecznej, 21 stycznia, zorganizowałam kolejne czytelnicze spotkanie dla młodzieży. Odbywają się one raz w miesiącu w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Rozmawialiśmy o książkach, filmach i serialach. Stworzyliśmy też listę tytułów polecanych przez młodzież dla młodych czytelników.

Na styczniowe spotkanie zaproponowałam młodzieży film i powieści – Małe kobietki Louisy May Alcott. Warto sięgnąć także po kontynuację opowieści, Dobre żony, ponieważ film oparty jest na obu książkach. Premiera Małych kobietek, ze wspaniałą obsadą i już sześcioma nominacjami do Oscara, w kinach 31 stycznia. A ja polecam nowe wydania powieści od wydawnictwa MG i Poradni K.

Zachęcałam młodzież także do sięgnięcia po dwie powieści Lisy Lueddecke – Gdy niebo mieni się czerwienią oraz Gdzie noc skrzy się lodem. Warto sięgnąć również po List do króla Tonke Dragt. Na spotkaniu rozmawialiśmy również o – Sezonie na czarownice. Chilling Adventures of Sabrina Sarah Rees Brennan, Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, Stracie Eve Ainsworth, Tylko gdy pada deszcz Joanny Jagiełło oraz o książce W śnieżną noc. Świąteczne opowieści o miłości Johna Greena, Maureen Johnson, Lauren Myracle oraz o filmie W śnieżną noc.

Uczestnicy spotkania zaproponowali do czytania również:

Setna królowa i Ognista królowa Emily R. King, Wydawnictwo Kobiece

Gdzie śpiewają raki Delia Owens, Świat Książki

Jeśli tam jesteś Katy Loutzenhiser, IUVI

Strażniczka Shannon Messenger, IUVI

Na krawędzi wszystkiego i Na krawędzi mroku Jeff Giles, IUVI

Córka królowej oceanu (seria Córka Króla Piratów), Filia

Tytany Victoria Scott, IUVI

Akademia Dobra i Zła (seria) Soman Chainani, Jaguar

Archipelag Gułag Aleksander Sołżenicyn, Rebis

Opowiadania kołymskie Warłam Szałamow, Rebis

Wszystkie powieści Brandona Mulla, W.A.B.

Sanktuarium Sarah Fine, Jaguar

Biblia Szatana Anton Szandor LaVey (wersja angielska)

Poezja Haliny Poświatowskiej

Uprowadzone Natasha Preston, Feeria

Maybe Now Collen Hoover, Otwarte

Podtrzymując wszechświat Jennifer Niven, Bukowy Las

Dzień ostatnich szans Robyn Schneider, Moondrive

Początek wszystkiego Robyn Schneider, Moondrive

Dachołazy Katherine Rundell, Poradnia K

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz