GÓRA

Blogerzy Bajki Piszą – kolejna edycja projektu blogerskiego!

Blogerzy Bajki Piszą to kolejna edycja akcji dla blogerów organizowanej przez Krainę Czytania oraz Książki Zbójeckie. Wydarzenie ma na celu zachęcić środowisko blogerskie do zabawy słowem i sięgnięcia po pióro – a więc stworzenia własnego tekstu, który będzie wymagał kreatywności i wyobraźni.

Tym razem Blogerzy będą mieli za zadanie napisać bajkę – to wyjątkowe wyzwanie, bo dzieci są najsurowszymi krytykami, niełatwo skupić ich uwagę. Sama forma bajki jest dowolna, podobnie jak wykorzystane motywy i kreacja świata przedstawionego. Liczy się własna inwencja oraz zachowanie podstawowych ram gatunkowych.

Bajki blogerów zostaną wydane w formie e-booka i będą dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

Premiera wydarzenia miała miejsce 5 listopada, uczestnicy mogą się zgłaszać do udziału przez cały miesiąc. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, blogerzy do końca stycznia 2013 roku będą mogli przesłać swoje teksty na adresy mailowe organizatorek. Szczegóły akcji w regulaminie, na blogach organizatorów i stronach patronów.

WIĘCEJ INFORMACJI!

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz