GÓRA

Bing i Masza w Czytankach dla malucha

Bohaterowie dziecięcych seriali animowanych, którzy stają się też postaciami występującymi w książkach, dla wielu małych odbiorców są motywacją do czytania. Binga i Maszę oraz ich przyjaciół znaleźć można w Czytankach dla malucha, a więc kartonowych książeczkach dla najmłodszych, które uczą i bawią.

Czytanki dla malucha przeznaczone są dla kilkulatków dopiero rozpoczynających swoją przygodę z książkami. Rodzice chętnie będą je czytać przed snem także tym dzieciom, które samodzielnie czytać nie potrafią. Bohaterowie dobrze znani z seriali animowanych, bawią małych odbiorców, ale też uczą wykonywania codziennych czynności i pokazują wartości, które trzeba pielęgnować

 

Bing bohaterem Czytanek dla malucha

Bing ma trzy lata. Ten uwielbiany przez małe dzieci króliczek, występujący w serialu animowanym, jest bardzo podobny do odbiorców, którzy tę animację oglądają. Bawi się i uczy, ale też pokazuje, jak rozwiązywać problemy, które dotykają każdego dziecka. W jednej z czytanek uświadamia im, jak ważna jest pora spania i jakie czynności należy wykonać, żeby móc położyć się do łóżka. Co z pewnością bardzo ucieszy rodziców, Bing i Flop wielokrotnie powtarzają, jak istotne jest mycie zębów. W kolejnej czytance dzieci dowiadują się, że nie można niszczyć pracy rówieśników i każdy konflikt można rozwiązać korzystnym dla wszystkich kompromisem.

 

Masza i jej przyjaciele

Czytanka dla malucha, której bohaterką jest Masza, z dobrze nam znanej animacji Masza i Niedźwiedź, ostrzega dzieci przed niebezpieczeństwami, ale też wywołuje zadziwienie i śmiech, kiedy na przykład Masza bije własną poduszkę trzepaczką, żeby ta stała się miękka. Pomysły Maszy zaskakują, ale dzieci bardzo polubiły tę bohaterkę animacji. Teraz mogą spotkać ją w przeznaczonej dla nich czytance.   

Teksty stanowiące Czytanki dla malucha są bardzo proste, a przez to łatwe dla dzieci do zrozumienia. Czasem tylko bawią, a czasem uczą i bawią, jak historie, których bohaterem jest Bing. Swoich odbiorców przyciągają głównie nawiązaniem do seriali telewizyjnych i właśnie dzięki temu stają się motywacją do sięgania po książkę.

Szczegółowe informacje

Tytuł:Czytanka dla malucha. Bing. Masza i Niedźwiedź
Wydawnictwo:Egmont
MiejsceWarszawa
Rok wydania:2018
ISBN:978-83-281-3243-6, 978-83-281-1535-4, 978-83-281-1536-1
Strony:80

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz