GÓRA

Biblioteka otwarta na młodzież!

Od stycznia 2016 roku pracować będę w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Do moich głównych obowiązków należeć będzie współpraca z młodzieżą i najmłodszymi czytelnikami. Wczoraj spotkałyśmy się z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim. Spotkanie poprowadziła Dorota Olejnik, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. W miłej atmosferze, otoczeni zapachem kawy i domowych pierniczków, rozmawialiśmy na temat biblioteki przyszłości, która pozwoliłaby spełnić wszystkie potrzeby czytelników. Wiele z pomysłów przedstawionych przez młodych mieszkańców naszego miasta, zrealizowanych zostanie w mającej powstać już niebawem Mediatece. Stanowić będzie ona interaktywne centrum edukacyjno-społeczne, w którym będziemy przełamywać stereotypowe podejście do biblioteki.

biblioteka_2

Biblioteka, do której przychodzić będą młodzi ludzie, nie może być tylko miejscem wypożyczającym książki. Musi być centrum kultury w mieście czy nawet regionie. Podczas wczorajszego spotkania mogłam się przekonać, że grodziska młodzież ma mnóstwo pomysłów na dokonanie zmian także w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Nim powstanie Mediateka, zachęcam Was do odwiedzania biblioteki i informowania nas o Waszych potrzebach. Jeśli marzycie o przeczytaniu konkretnej książki, jeśli chcecie spotkać się z Waszym ulubionym autorem lub jeśli potrzebujecie jakiejkolwiek pomocy, powiedźcie nam o tym!

biblioteka_1

Zachęcam do odwiedzania fanpage’a Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki, jej strony internetowej i do wysyłania Waszych propozycji na mój e-mail: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl lub magda@czytamto.pl Współpracować będę bezpośrednio z Marią Zdrojewską, z którą pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Jeśli więc chcecie porozmawiać o nowych książkach, o blogowaniu, jeśli potrzebujecie pomocy w poszukiwaniu materiałów potrzebnych do nauki albo po prostu, chcecie pogadać, będę na Was czekać w bibliotece!

Piszcie do mnie również na fanpage’u Czytam to!

Zdjęcia: Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz