GÓRA

Biblioteka – miejsce otwarte na dzieci!

W Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki prowadziłam zajęcia z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Krecik. Opowiadaliśmy o naszych doświadczeniach związanych z biblioteką, stworzyliśmy instrukcję obsługi książki, czytaliśmy, świetnie bawiliśmy się podczas gry bibliotecznej i układaliśmy żeloglutkowy plac budowy.

Dziękuję za miłe spotkanie!

iok-1
iok-5

iok-4

iok-3

iok-2

2304_zeloglutki_na_placu_budowyJanusz Wyrzykowski, Żeloglutki na placu budowy, Nasza Księgarnia, Warszawa 2016. ISBN: 978-83-10-13077-8. 30 stron.

Żeloglutki na placu budowy to niezwykła książka – można ją oglądać strona po stronie, a po wyrwaniu kartek stworzyć układankę w rozmiarze XXL.

Witajcie na placu budowy, gdzie powstaje nasze miasteczko. Jeżdżą tu koparki, ciężarówki, spychacze, dźwigi i podnośniki. Mamy też narzędzia: betoniarki, piły, młotki i wiertarki. My, Żeloglutki, tak naprawdę wolimy odpoczynek od ciężkiej pracy, dlatego zawsze znajdziemy czas na piknik, drzemkę, doskonalenie pływania, podjadanie owoców z drzew, a nawet puszczanie latawców i samolotów z papieru. Szczerze mówiąc, robota idzie nam niespiesznie…  Ale lubimy się bawić, więc znajdziecie tu mnóstwo zagadek!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz