GÓRA

A gdzie znikają Twoje skarpetki?

Przynajmniej raz w życiu, każdy zastanawiał się, gdzie podziewają się zagubione skarpetki. Nie ma chyba takiego domu, w którym wszystkie mają swoją parę. W naszym mnóstwo jest pojedynczych. Justyna Bednarek napisała książkę, w której stara się wyjaśnić zagadkę znikających skarpet. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) to zbiór opowieści o tytułowych bohaterkach.

Basia, nazywana Be i jej mama zastanawiały się, gdzie znikają wciąż poszukiwane przez nie skarpetki. Uznały, że uciekają dziurą, która znajduje się pod pralką. Tak powstały historie dziesięciu skarpetek, które przeżyły niesamowite przygody. Jedna została znanym politykiem, inna gwiazdą filmową, pozostałe pomagały zwierzętom i wspierały napotykane przez siebie postacie. Każda spełniła jakąś ważną rolę w życiu innych bohaterów książki. Bo przecież te pojedyncze skarpetki mogą być absolutnie wszędzie.

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) są zbiorem ciekawych opowieści, ale przede wszystkim inspiracją dla małych czytelników do tworzenia własnych historii, których bohaterami stają się znikające części garderoby. Jestem pewna, że po przeczytaniu tej książki, rodzice i ich dzieci będą z ochotą wrzucać brudne skarpetki do pralki i wymyślać opowieści o tych, których dawno już nie można odnaleźć. Ważnym motywem do tworzenia takich historii są również zabawne ilustracje znakomitego rysownika, Daniela de Latoura.

Ciekawe historie znikających skarpetek spodobają się wielu małym odbiorcom. Docenili je również dorośli, którzy przyznali książce ważne nagrody. Justyna Bednarek zainspirowała wielu z nas do wymyślania przygód skarpetek albo może i także innych części garderoby. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) są więc zachętą do rozwijania wyobraźni. A przed nami kolejne przygody tytułowych bohaterek.

Justyna Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), Poradnia K, Warszawa 2015. Ilustracje: Daniel de Latour. ISBN: 978-83-63960-13-1. ISBN e-book: 978-83-63960-14-8. 160 stron.

 

 

 

 

 

 

 

 

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz