GÓRA

A jakie są Twoje sny?

Moje sny są takie, jak ilustracje Małgorzaty Herby. Mroczne, czasem przerażające, zwariowane i nieoczekiwane. Zamykam oczy i liczę, że przyśni mi się coś wspaniałego. Spełnione marzenie, rozwiązanie trudnego problemu, światy jakich nigdy wcześniej nie widziałam. Oczekuję, że następnego dnia stanę się innym człowiekiem. Lepszym, dobrze radzącym sobie z przeciwnościami. Takie pragnienia mają też mali bohaterowie wierszy Doroty Kassjanowicz w intrygującej usypiance, Raz, dwa, trzy, zaśnij ty!.

Sen i spanie budzą u dzieci niepokój. Trzeba im zapalać lampkę przy łóżku. Opowiedzieć bajkę, najlepiej z pozytywnym zakończeniem. Bo sny są jak ilustracje Małgorzaty Herby. Piękne, intrygujące, budzące zadziwienie, ale też czasem niepokojące. Ilustracje w Raz, dwa, trzy, zaśnij ty! stają się doskonałym dopełnieniem tekstów Doroty Kassjanowicz. W krótkiej, wierszowanej formie poznajemy sny dzieci, odgadujemy ich znaczenie i oswajamy małych słuchaczy oraz czytelników z ciemnością i niewiadomą, które kryją się w onirycznych przestrzeniach snów.

Raz, dwa, trzy, zaśnij ty!

Raz, dwa, trzy, zaśnij ty! to intrygująca usypianka, która bawi i ciekawi. Stawia pytania. Kim będziesz jutro? Jaki będzie świat, kiedy rano otworzysz oczy? Czasem nie wydarza się nic ciekawego. Innym razem spełniają się marzenia, znikają problemy, a los podsuwa nam przygody, które przetworzone przez naszą wyobraźnię, znów pojawiają się w snach. 

Dorota Kassjanowicz i Małgorzata Herba wprowadzają dzieci w niesamowitą, mroczną przestrzeń snów. Tu może się wydarzyć wszystko. W onirycznej rzeczywistości rozwiązują się problemy, można przeżyć nieoczekiwane i spełnić marzenia. A gdy sen się skończy, jesteśmy zupełnie innymi ludźmi. Bogatszymi o senne doświadczenia. A więc teraz – raz, dwa, trzy, zaśnij ty!

Szczegółowe informacje

Autor:Dorota Kassjanowicz
Tytuł:Raz, dwa, trzy, zaśnij ty!
Wydawnictwo:Znak emotikon
MiejsceKraków
Rok wydania:2018
Ilustracje:Małgorzata Herba
ISBN:978-83-240-4931-8
Strony:48

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz