GÓRA

7 nawyków szczęśliwego dziecka i szczęśliwe dzieci!

Na ostatnich zajęciach w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki zapytałam, co sprawia, że dzieci są szczęśliwe. Mali czytelnicy odpowiadali, że są szczęśliwi, kiedy – rodzice pozwalają im jeść słodkości, nikt się nie kłóci, mają fajnych kolegów, mogą się bawić i się uśmiechają.

Kontynuując tę rozmowę, opowiedziałam im o książce 7 nawyków szczęśliwego dziecka Seana Covey’a, aby w ten sposób pokazać, jakie nawyki trzeba mieć, by być szczęśliwym. Następnie przeczytałam dzieciom fragment książki oraz zadałam pytania z Kącika rodziców.

Wykonaliśmy także różowe okulary, dzięki którym będziemy mogli się rozweselać zawsze, kiedy będzie nam smutno. Każde dziecko mogło też zrobić własną, słodką babeczkę.

Dziękuję wszystkim za piękne spotkanie!

Sean Covey, 7 nawyków szczęśliwego dzieckaZnak emotikon, Kraków 2017. Tytuł oryginalny: The 7 Habits of Happy Kids. Przekład: Małgorzata Bortnowska. Ilustracje: Stacy Curtis. ISBN: 978-83-240-4021-6. 96 stron.

Wystarczy 7 prostych historii, żeby nauczyć dziecko dobrych nawyków.

Poznajcie przyjaciół z krainy Siedmiu Dębów, którzy wam w tym pomogą. Witek nauczy organizacji czasu. Kudłatek przekona, że warto określić sobie cel działania. Lilka zwróci uwagę na współpracę z innymi, a Wandzia przypomni, dlaczego warto zadbać o siebie.

Obowiązkowy tytuł dla wszystkich rodziców i dzieci – już w Polsce!

7 nawyków szczęśliwego dziecka to zbiór zabawnych i pięknie zilustrowanych opowiadań, które przybliżają rodzicom i dzieciom metodę 7 nawyków skutecznego działania. Bohaterowie każdego opowiadania uczą się jednego z dobrych nawyków. Dzięki temu dzieci poznają 7 prostych kroków, które pomogą im mądrze planować czas na naukę i odpoczynek, być dobrymi przyjaciółmi i lubianymi kolegami, radzić sobie, gdy pojawiają się kłopoty, i nie poddawać się presji grupy.

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz