GÓRA

6. urodziny Audioteki!

6 urodziny Audioteki!Cielecka, Chyra, Seweryn, Szyc, Więckiewicz w niezwykłym wydarzeniu – Podróż po świecie dźwięku: audiobook odegrany na żywo na antenie radiowej Trójki z okazji 6. urodzin Audioteki

Uroczysty koncert słowa mówionego – “Audiobooki dobrze opowiedziane historie” – słuchowisko odegrane na żywo z udziałem Krzysztofa Banaszyka, Magdaleny Cieleckiej, Andrzeja Chyry, Miłogosta Reczka, Marii Seweryn, Łukasza Simlata, Borysa Szyca, Roberta Więckiewicza odbędzie się już 29 listopada o godzinie 21.00 w trójkowym studiu im. A. Osieckiej. Będzie to wydarzenie towarzyszące obchodom 6. urodzin Audioteki – największego w Polsce dystrybutora i producenta audiobooków i słuchowisk w Polsce.

Z okazji urodzin Audioteka.pl, podobnie jak w ubiegłym roku, postanowiła przygotować dla słuchaczy specjalną ofertę: w czwartek 27 listopada wszystkie audiobooki dostępne w serwisie będzie można kupić w specjalnej cenie 16 zł (oczywiście z wyjątkiem audiobooków, których oryginalna cena jest niższa niż 16 zł).

Audiobook jest książką przeznaczoną do słuchania, nośnikiem nawiązującym do starej tradycji słuchowisk radiowych, a jednocześnie na wskroś nowoczesnym medium, które wykorzystuje elementy dźwiękowych superprodukcji: partie dialogowe czytane przez zespoły aktorów, specjalnie skomponowaną muzykę, czy niesamowite efekty dźwiękowe. Przygoda z literaturą zaczyna się właśnie od słuchania historii czytanych lub opowiadanych przez rodziców. To rodzaj intymnej relacji,w której głos rodzica zabiera nas w niezwykłą podróż po świecie wyobraźni. Audiobook jest kontynuacją tej przygody – świadomym wyborem dobrze opowiedzianej historii, która może towarzyszyć nam każdego dnia – w metrze, samochodzie, samolocie, na spacerze, czy podczas prac domowych.

– Bardzo nas cieszy rosnąca popularność audiobooków, a w szczególności dźwiękowych superprodukcji. To dzięki nim słuchowiska, książki, komiksy i literatura zyskują nowe życie. Audiobooki, dzięki unikatowemu połączeniu twórczej pracy pisarzy, aktorów, dzięki indywidualnej interpretacji lektora, stają się samodzielnym dziełem sztuki, zyskując trwałe miejsce we współczesnej kulturze – mówi Marcin Beme, założyciel Audioteki. – Jesteśmy wdzięczni wszystkim artystom i słuchaczom, którzy przez minione sześć lat razem z nami budowali Audiotekę, przyczyniając się do wzrostu popularności audiobooków. W ramach podziękowania, specjalnie dla naszych użytkowników szykujemy urodzinowe promocje cenowe na całą naszą ofertę – dodaje Beme.

Audioteka.pl to mobilna platforma oferująca dostęp do szerokiej gamy literatury, książek i artykułów w formie audio przez serwis www, aplikacje mobilne na smartfony, tablety, samochody i tzw. wearables. Dzięki współpracy z największymi polskimi i zagranicznymi wydawnictwami stworzyła największą cyfrową bibliotekę audio, w której każdy z ponad kilkuset tysięcy jej użytkowników znajdzie coś dla siebie. Audioteka.pl to dobrze opowiedziane historie, to miejsce w którym spotykają się autorzy książek, ze swoimi czytelnikami.

Z okazji 6. urodzin Audioteka.pl i radiowa Trójka zapraszają na słuchowisko odegrane na żywo z udziałem Krzysztofa Banaszyka, Magdaleny Cieleckiej, Andrzeja Chyry, Miłogosta Reczka, Marii Seweryn, Łukasza Simlata, Borysa Szyca, Roberta Więckiewicza, w reżyserii Krzysztofa Czeczota, z muzyką Pink Freud i Adama Walickiego. “Audiobooki dobrze opowiedziane historie” – uroczystość odbędzie się już 29 listopada o godzinie 21.00 w trójkowym studiu im. A. Osieckiej i będzie transmitowana na antenie radiowej Trójki.

***

O Audiotece:
Audioteka rozpoczęła działalność w 2008 roku i jest już leaderem rynku audiobooków w Polsce i Czechach, a w tym roku uruchomiła działalność w krajach takich jak Francja, Szwecja, Niemcy, Włochy i krajach hiszpańskojęzycznych (głównie Meksyk). W chwili obecnej Audioteka tworzy audiobooki w 9 językach dla kilkunastu krajów.

Więcej na www.Audioteka.pl!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!