GÓRA

W 12 odcinku Book Morning Library Angelika Kałdus rozmawia z Beatą Gołaszewską, bohaterką książki „Ambasadorowa”!

Kiedy zaprosiłam Beatę Gołaszewską do Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki, dziewczyny z Book Morning Library! zainteresowały się historią opowiedzianą w Ambasadorowej. Przemoc domowa jest ważnym tematem. Dotyka także młodzież. Dlatego też zaprosiliśmy bohaterkę książki Edyty Włoszek do naszego programu.

Każdy oprawca ma swoją maskę. (…) Każda osoba, która ma takie tendencje, jest postrzegana, przedstawia się jako osoba kulturalna, miła, przyjazna z uśmiechem na twarzy – powiedziała Beata Gołaszewska w rozmowie z Angeliką Kałdus. Przemoc domowa – psychiczna, fizyczna i materialna może stać się doświadczeniem każdego z nas. Jak radzić sobie w toksycznym związku? Jak bronić się przed przemocą domową? Gdzie szukać pomocy? Na te pytania odpowiada Beata Gołaszewska, bohaterka książki Ambasadorowa Edyty Włoszek, w 12 odcinku programu młodzieżowego Book Morning Library!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz