GÓRA

Rozwijamy wyobraźnię w bibliotece

To_sieDziś w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki chodziliśmy z głową w chmurach i ćwiczyliśmy wyobraźnię. Czytaliśmy To się w głowie nie mieści Piotra Nowickiego i świetnie się przy tym bawiliśmy. Jak przekonuje autor, myślenie o niebieskich migdałach nigdy nie jest stratą czasu. Marzenia przecież usprawniają umysł oraz są jednym z podstawowych elementów prawidłowego rozwoju dziecka. Podczas czytania i wykonywania zadań z To się w głowie nie mieści, można się wspaniale bawić, rozwijać myślenie abstrakcyjne, zdolności fantazjowania i nieustannego przekraczania granic własnej wyobraźni.

Na zakończenie spotkania dzieci wykonały chmurki, które złożyły się na niebo z marzeń!

czytanie_chmury_4

czytanie_chmury_3czytanie_chmury_2

***

Piotr Nowicki, To się w głowie nie mieści, Skrzat, Kraków 2015. Ilustrator: Alicja Musiał. ISBN: 978-83-7915-217-9. 40 stron.

Zastanawialiście się kiedyś, co moglibyście zobaczyć, gdybyście byli mali jak myszka lub wielcy jak ogromna żyrafa? Czy wtedy dalibyście radę schować się w swoich ulubionych kryjówkach czy zjeść czekoladę, która teraz mogłaby być większa od Was? Czy udało Wam się odnaleźć ciekawe zwierzę w popękanym chodniku? A czy próbowaliście już narysować ciszę i miłość? To nie mieści się w głowie? Bzdura! Mały marzyciel może wszystko!

Mądry tekst Piotra Nowickiego i niezwykłe ilustracje Alicji Musiał tworzą podręcznik fantazjowania, który uczy kreatywnego myślenia i podpowiada, jak patrzeć na codzienny świat w nieszablonowy sposób. Książka przeznaczona jest dla wszystkich dzieci, które chcą przekraczać granice własnej wyobraźni! Zawiera 16 odpowiednio dobranych zabaw rozwijających myślenie abstrakcyjne. Idealna zarówno do wspólnej rozmowy rodzica z dzieckiem, jak i do samodzielnego studiowania przez młodego marzyciela, i to wielokrotnie!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz