Swinka TuTu

O mnie

CZYTAM TO! jest blogiem, na którym opowiadam głównie o literaturze. W jego tworzeniu pomaga mi córka, dlatego znajdziesz tu recenzje książek dla dorosłych i dla dzieci. Wybór przedstawianych tytułów wiąże się z naszymi aktualnymi zainteresowaniami i potrzebami. Czytamy to, co lubimy, bo czytanie musi być przyjemnością!

Ja

O MNIE

Moją pasją jest literatura. W czasie studiów udzielałam korepetycji z języka polskiego, pisałam teksty publikowane na portalach internetowych i w prasie. Z miłości do literatury w 2005 roku powstał Klub Literacki Litera. Byłam jego założycielką i redaktorem naczelnym. Kiedy skończyłam studia (kierunek filologia polska, specjalizacja – edukacja medialna), pracowałam w Wydawnictwie Moda&Styl, pełniąc rolę asystenta redaktor naczelnej. Następnie prowadziłam własną firmę, zajmującą się promocją literatury. Nadal tworzę teksty publikowane w Internecie i prasie. Jestem autorką bajek i baśni pisanych na zamówienie. Znajdziesz mnie także na Xiegarnia.plMiastodzieci.pl, w Magazynie „Obsesje” oraz na portalu Qlturka.pl.

Od stycznia 2016 roku pracuję też w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Wychodzę więc z książkami, o których opowiadam na blogu, poza rzeczywistość wirtualną. Prowadzę zajęcia z dziećmi i młodzieżą, współorganizuję spotkania z pisarzami. Administruję fanpage’a biblioteki na Facebooku i jej stronę internetową.

Z grupą młodzieży, która działa w bibliotece, wydajemy czasopismo biblioteczne – „Biblioteczne Co Nieco”. Jest to kolejne miejsce, w którym zajmuję się promocją literatury. Takim miejscem jest też www.bookmorninglibrary.pl, mój nowy projekt młodzieżowy, którego jestem koordynatorką.

Od stycznia 2017 roku prowadzę audycję „Co Nowego w Bibliotece” w Radiu Bogoria.

Możesz mnie posłuchać tutaj!

Ciągle poszukuję nowych wyzwań. Jeśli więc chcesz, bym dołączyła do Twojego zespołu, chętnie nawiążę współpracę. 

Magdalena Żerek

Wybrane artykuły prasowe:

Magazyn „Obsesje” 2014, nr 3.

Obsesje 8 Smak_dziecinstwa

Magazyn „Obsesje” 2014, nr 2.

Obsesje Obsesje2a Obsesje2b

Magazyn „Obsesje” 2014, nr 1.

Obsesje Milosc i zlo Jesli kogos kochasz

Magazyn „Dzieciaki”:

Obraz-(46) Obraz-(37) Obraz-(36) Obraz-(45) Obraz-(44) Obraz-(35) Obraz-(34) Obraz-(43) Obraz-(42) Obraz-(33) Obraz-(41) Okładka Dzieciaki Obraz-(40) Obraz-(39) Obraz-(38)

© Copyrights 2014 - Czytam To | wszelkie prawa zastrzeżone.