GÓRA

Roboty – dużo zabawy nie tylko dla fanów mechanicznych postaci

robotyKażde dziecko, niezależnie od wieku, lubi książki obrazkowe. Nawet kilkunastolatkowie przeglądają kolorowe, zwykle pięknie zilustrowane strony. Tak też jest w przypadku Robotów Pawła Kłudkiewicza. Kartonowe kartki picture booka zapełnione są po brzegi zabawnie przedstawionymi scenami z życia robotów.

Wojtek, syn Pawła Kłudkiewicza, musi być fanem robotów. Tata zadedykował mu wykonaną przez siebie książkę obrazkową, w której radośnie machają do małych odbiorców – Pan Procesor, Kraftwercik, Grubex i Chudex, Cuksomat, Elektrożyraf i wiele innych robocich bohaterów. Ich świat tętni życiem. Pod wodą i na wodzie, na plaży i w mieście, we wszechświecie i kosmicznym mieszkaniu roboty radośnie wykonują powierzone im zadania. Zawsze przy tym świetnie się bawią.

Roboty to książka pocieszająca. Po jej obejrzeniu, uśmiech pojawia się na twarzy małych i dużych odbiorców. Ten picture book jest też motywem do tworzenia własnych robotów i wymyślania historii z tymi postaciami w roli głównej. Halo, Ziemia! Tu roboty! Właśnie lądujemy! – tak zaczyna się ta historia. A później jest coraz więcej wspaniałej zabawy.

Paweł Kłudkiewicz bawi i motywuje do twórczego działania. Jego Roboty polecić trzeba nie tylko fanom tytułowych bohaterów. Książkę tę powinni wziąć do ręki wszyscy, którzy lubią się śmiać i wymyślać historie z przedstawionymi na obrazkach postaciami.

Paweł Kłudkiewicz, Roboty, Babaryba, Warszawa 2016. ISBN: 978-83-62965-38-0. 14 stron. Strony kartonowe.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz