Swinka TuTu

Graj w spostrzegawczość

Spostrzegawczość, warunkująca mechanizmy uwagi i koncentracji, związana jest między innymi z inteligencją i kreatywnością. Zależności te sprawiają, że powinno się ją ćwiczyć od najmłodszych lat życia człowieka. W pracy z dziećmi najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy połączy się naukę z dobrą zabawą. Można to osiągnąć z kartami edukacyjnymi – Graj w spostrzegawczość z kameleonem Leonem.

Gra jest integralną częścią książki Spostrzegawczość z kameleonem Leonem Agnieszki Bieli. Autorka jest psycholożką i trenerką umiejętności społecznych, kreatywności, a także skutecznego uczenia się. Napisany przez nią tekst, stanowi zbiór najważniejszych informacji dotyczących spostrzegania, jego związków ze zmysłami i uwagą oraz inteligencją i kreatywnością. W opracowaniu nie zabrakło również informacji na temat czynników zakłócających spostrzeganie oraz sposobów jej ćwiczenia. Spostrzegawczość z kameleonem Leonem jest więc przydatnym narzędziem, które wspomaga terapeutów i wychowawców w pracy z dziećmi.

Do książki dołączono 48 kart z pięknymi ilustracjami Magdaleny Popovics. Kolorowy kameleon zachęca dzieci do zabawy i ćwiczenia własnych umiejętności. Karty Graj w spostrzegawczość z kameleonem Leonem polecane są odbiorcom w każdym wieku, najlepsze efekty przynoszą jednak w grupie przedszkolaków i dzieci rozpoczynających naukę szkolną. Autorka wskazała pięć wariantów gry. Jednak karty doskonale sprawdzą się również w zabawach zorganizowanych wedle samodzielnie ustalonych reguł.

Jeśli więc chcecie połączyć wiedzę z dobrą zabawą i ćwiczeniem spostrzegawczości, sięgnijcie po zestaw Graj w spostrzegawczość z kameleonem Leonem. Z tą grą nikt nie będzie się nudził, a uzyskany efekt terapeutyczny z pewnością wielu zaskoczy.

spostrzegawczosc1

Graj w spostrzegawczość. 48 kart do gry w spostrzegawczość i książka: Agnieszka Biela, Spostrzegawczość z kameleonem Leonem, Edgard, Warszawa 2016. Kapitan Nauka. Rysunki kameleonów: Magdalena Popovics. ISBN: 978-83-7788-658-8.

Podobne wpisy

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Copyrights 2014 - Czytam To | wszelkie prawa zastrzeżone.