GÓRA

45 puknięć w głowę, aby łatwiej zapamiętać przydatne pojęcia

45-pukniec-w-glowe-slowa-i-pojecia-ktore-warto-znac-b-iext30307993Czasem trzeba puknąć się w głowę, żeby przypomnieć sobie znaczenie jakiś słów. Grzegorz Kasdepke wie, że pojęcia najłatwiej zapamiętuje się dzięki zabawie i w praktycznym ich wykorzystaniu. Dlatego napisał 45 puknięć w głowę. Słowa i pojęcia, które warto znać. W tej książce nie ma nudnych definicji. Wszystkie ze słów stają się bohaterami różnych gatunków literackich i form należących do tak zwanej prozy użytkowej.

45 puknięć w głowę przypomina słownik, w którym przedstawiono kolejno znaczenie różnych pojęć. Nikt z nas jednak nie lubi nudnych definicji. Dlatego też autor postanowił wykorzystać dostępne gatunki literackie, by w zabawny i czasem przewrotny sposób wyjaśnić znaczenie wybranych słów. Mamy więc tutaj baśń, bajkę, wywiad, horror, groteskę, komedię, przypowieść, western czy kryminał, ale też donos, sms, zapis czatu, prognozę pogody, podanie czy telegram. Wszystko ubrane zostało w odrobinę dobrego humoru, którego ilość została dostosowana odpowiednio do każdego gatunku. Wszystko to razem pozwala więc świetnie się bawić z kolejnymi historiami, uczy i zaskakuje na każdej stronie czytanego tekstu.

Grzegorz Kasdepke napisał książkę, która odpowiada na potrzeby czytelnicze odbiorców, bo dostarcza im wielu ciekawych i zabawnych historii. 45 puknięć w głowę staje się również przydatnym narzędziem w przyswajaniu cech różnych gatunków literackich i tekstów należących do tak zwanej prozy użytkowej. Aby można było je zapamiętać jeszcze łatwiej, Tomek Kozłowski stworzył dla nich zabawną oprawę graficzną.

45 puknięć w głowę przede wszystkim bawi i zaskakuje. Grzegorz Kasdepke stworzył więc książkę doskonałą do nauki pojęć i cech gatunkowych tekstów. Będziecie zaskoczeni i co najważniejsze, z nią nigdy nie będziecie się nudzić!

Grzegorz Kasdepke, 45 puknięć w głowę. Słowa i pojęcia, które warto znać, Agora i Tamaryn, Warszawa 2015. Ilustracje: Tomek Kozłowski. ISBN: 978-83-937389-6-0. 144 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz