GÓRA

Skarpetkowe Biuro Pomocy

Czy warto kłamać?Czy prawda zawsze wychodzi na jaw? W jaki sposób można nauczyć się pomagać? Czy każdy z nas się czegoś boi? Czy najsilniejszy ma zawsze rację? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znaleźć można w serii książek „Mały Kruk” Nele Moost. Czytelnicy szybko utożsamią się z tytułowym bohaterem. Kruk Skarpetka jest miłą i nieco niesforną postacią, która boryka się z problemami podobnymi do tych, z jakimi muszą radzić sobie codziennie kilkulatkowie. Opowieści te też stają się przydatnym narzędziem w procesie wychowania dzieci. Książkowy przyjaciel najmłodszych zainicjuje rozmowy dotyczące ważnych tematów i pomoże wskazać, co jest dobre i złe.

Jeśli więc zauważyliście, że dziecko boi się ciemności, koniecznie przeczytajcie mu tom „Strach ma wielkie oczy! Czyli o tym, że każdy się czasem boi”. Mały kruk Skarpetka – mimo, że wstyd mu się do tego przyznać – będzie musiał powiedzieć przyjacielowi o swojej słabości, co z pewnością pomoże i małym czytelnikom uporać się z negatywnymi emocjami. Kiedy chcecie pokazać, na czym polega pomaganie innym ludziom, sięgnijcie po „Wszystko zniszczone! Czyli o tym, jak kruk uczył pomagać”. Zabawne przygody książkowych postaci ułatwią małym odbiorcom zrozumieć zasady obowiązujące w czasie niesienia pomocy potrzebującym. Jeśli dziecko skłamie, trzeba przeczytać mu „Czy warto kłamać? Czyli o tym, że prawda zawsze wychodzi na jaw”.

Strach ma wielkie oczy!Zaś w sytuacji, kiedy najmłodsi będą mieli problemy ze zgodną współpracą z rówieśnikami, muszą sięgnąć po „Awanturę w lesie. Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację”. Te i pozostałe tomy serii „Mały Kruk” pomagają wielu rodzicom w rozwiązywaniu licznych problemów wychowawczych. Nie dziwi mnie więc fakt, że książki te zostały okrzyknięte bestsellerami.

Kruk Skarpetka mógłby więc być kolegą każdego dziecka. Jest miły i uczynny, czasem niesforny, ale zwykle tylko wtedy, kiedy jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego, że działania jakie podejmuje, mogą kogoś zasmucić lub skrzywdzić. Mali książkowi przyjaciele przeżywają zabawne i intrygujące przygody. Każda zaś przynosi im nową wiedzę o świecie, uczy ich przyjętych przez różne społeczności zasad, ale też pozwala im świetnie się bawić. Nie znajdziecie w tych tekstach nudnego dydaktyzmu. To co najważniejsze dla rodziców, przemycane jest w zabawnej i interesującej historii oraz w doskonale odpowiadających dziecięcym potrzebom ilustracjach Annet Rudolph.

Awantura w lesie!Książeczki z serii „Mały Kruk” dzieci będą więc czytać dla przyjemności. Intrygujące i zabawne przygody kruka Skarpetki będą bawić i motywować do sięgania po kolejne tomy opowieści o bardzo podobnym do ich czytelników bohaterze. Książki te przyniosą też radość rodzicom, którzy będą usatysfakcjonowani, że ich dzieci czytają lubiane przez siebie teksty i do tego takie, które pomagają we właściwym ich wychowaniu.

WEJDŹ NA STRONĘ: www.malykruk.pl

Nele Moost, Strach ma wielkie oczy! Czyli o tym, że każdy się czasem boi, Wydawnictwo Skrzat, Kraków 2014. Tłumacz: Monika Wac. Ilustrator: Annet Rudolph. Tytuł oryginalny: Alles mutig! Oder Ein bisschen Schiss hat doch jeder. ISBN: 978-83-7915-103-5. 32 strony.


Nele Moost, Czy warto kłamać? Czyli o tym, że prawda zawsze wychodzi na jaw, Wydawnictwo Skrzat, Kraków 2014. Tłumacz: Monika Wac. Ilustrator: Annet Rudolph. Tytuł oryginalny: Alles echt wahr! Oder Rabenstarke Schwindeleien für alle Gelegenheiten. ISBN: 978-83-7915-101-1. 32 strony.

Wszystko zniszczone!Nele Moost, Awantura w lesie! Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację, Wydawnictwo Skrzat, Kraków 2014. Tłumacz: Monika Wac. Ilustrator: Annet Rudolph. Tytuł oryginalny: Alles rabenstark! Oder Hauen, bis der Milchzahn wackelt? ISBN: 978-83-7915-104-2. 32 strony.

Nele Moost, Wszystko zniszczone! Czyli o tym, jak kruk uczył się pomagać, Wydawnictwo Skrzat, Kraków 2014. Tłumacz: Monika Wac. Ilustrator: Annet Rudolph. Tytuł oryginalny: Alles vermurkst! Oder Auch ein kleiner Rabe kann ein echter Helfer sein!. ISBN: 978-83-7915-102-8. 32 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!