GÓRA

Kosmetyki i moc naturalnych składników

Wiele kobiet na całym świecie zaczyna poszukiwać naturalnych zamienników kosmetyków drogeryjnych. Chcemy ustrzec się przed nakładaniem na siebie dużej ilości chemii, która działa jedynie w momencie stosowania produktu. Nie umiemy analizować składu kosmetyków, często nie wiemy, co jest dla nas najlepsze. Z pomocą przyjdzie Mydło i mazidło, czyli jak zostać Czarownicą Anny Marii Januszczyk i Joanny Kłak. To jest książka, w której znajdziecie wszystko, co chcecie wiedzieć zwłaszcza o kosmetykach naturalnych, które będziecie robić w swoim domu.

Mydło i mazidło jest ciekawym i pięknie wydanym poradnikiem przede wszystkim pokazującym, jak wykonywać kosmetyki naturalne. Ale pozwoli on również posiąść potrzebną wiedzę na temat tego, jak analizować skład wybieranych produktów, co kryje się pod konkretnymi nazwami i jak ustrzec się pułapek, które skutkują niekiedy przykrymi uczuleniami, pogorszeniem wyglądu i zdrowia. Kiedy już poznacie wszystkie tajniki kosmetyków, które możemy kupić w drogerii i kiedy przyswoimy przydatne rytuały, będziemy mogli przejść do zasadniczej części książki, zatytułowanej Receptury Wiedźmy z Uroczyska.

Mydło i mazidło uczy więc także, jak robić kosmetyki naturalne do twarzy i ust oraz do ciała i włosów. Nie zabrakło tu również propozycji dla mężczyzn. Każda receptura zaopatrzona jest w spis potrzebnych produktów, jasną instrukcję, ciekawostki i porady oraz piękne zdjęcia, które rozwiewają wszelkie wątpliwości na temat wykonania poszczególnych produktów. Co najistotniejsze, składniki wykorzystywane w tych przepisach są łatwo dostępne, niektórych pośród nich używamy codziennie i znajdują się one w kuchni, spiżarni lub ogrodzie. Czarownie jest tu jedynie pretekstem do sięgnięcia po tajemnice naszych prababek i babć, po nieco już zapomniane sposoby na dbanie o urodę i higienę.

Anna Maria Januszczyk i Joanna Kłak zebrały w jednym miejscu przydatną wiedzę na temat kosmetyków i pokazały, jak wykonywać je w swoim domu. Mydło i mazidło zmienia codzienne nawyki, pozwoli zaoszczędzić pieniądze i uczyni nas zdrowszymi oraz piękniejszymi. Może to czary, a może po prostu tak działa moc naturalnych składników wykorzystywanych przez kobiety od najdawniejszych czasów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Maria Januszczyk, Joanna Kłak, Mydło i Mazidło, czyli jak zostać Czarownicą, Dlaczemu, Warszawa 2017. ISBN: 978-83-947251-4-3. 272 strony.

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz