GÓRA

Konkurs. Wygraj książkę Sobowtór Ewy Karwan-Jastrzębskiej

KONKURS ZAKOŃCZONY!

Ponieważ nie potrafiłam dokonać wyboru trzech zwycięzców, książki otrzymają cztery osoby – Agata Micał, Małgorzata Stępień, ARV, Katarzyna Lisowska.

GRATULUJĘ!

***

Jeśli chcesz wygrać książkę Ewy Karwan-Jastrzębskiej, Sobowtór,  w komentarzu pod tym postem poleć swoją ulubioną powieść młodzieżową wydawnictwa Akapit Press. Krótko uzasadnij, dlaczego właśnie tę powieść polecasz.

Na Twoją odpowiedź czekam do 14 lipca 2017 r.

Nagrody otrzymają trzy osoby, których komentarze zostaną uznane za najlepsze.

Organizatorem konkursu jest: Czytam to!

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Akapit Press.

 

***
Jeśli szukasz książki, przez którą zarwiesz najbliższą noc, to właśnie masz ją przed sobą.

Dwie rude dziewczyny i jeden chłopak. Miłość, zazdrość, obsesja i tajemnice. Zuzanna, uczennica warszawskiego liceum, pasjonuje się fotografią i filmem. W jej życiu nie ma niespodzianek do czasu pojawienia się w szkole nowego ucznia, zabójczo przystojnego Michała. Zmiana szkoły w połowie roku szkolnego? Jego przybycie owiane jest tajemnicą. Zafascynowany kulturą Japonii żyje wśród bohaterów anime i jest zdecydowanie intrygujący. Tajemnicą jest także jego związek z zaborczą i zazdrosną Magdą. Jednak to Michał rozdaje karty i wie, czego chce. Teraz bardzo podoba mu się Zuzanna. Rozpoczyna grę, aby ją zdobyć.

Ewa Karwan-Jastrzębska, Sobowtór, Akapit Press, Łódź 2017. 978-83-65345-53-0. 310 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Komentarze (11)

  • Dagmara Kowalewska

    Ja prosiłam KŁAMCZUCHĘ Małgorzaty Musierowicz.
    Głównie z sentymentu- pamiętam będąc pod koniec podstawówki chodziłam do biblioteki i czytałam wszystkie książki Pani Małgosi. “Kłamczucha” najbardziej mi została w pamięci ponieważ to opowieść o tym co w życiu najważniejsze: o miłości, szczęściu, radości, o dążeniu do zamierzonego celu.
    To opowieść o przyjaźni i cieple rodzinnym, bezpieczeństwie.
    O tym wszystkim co jest najważniejsze na świecie, a my w dzisiejszym zabieganym świecie tak bardzo o tym zapominamy.

    Odpowiedz
  • Agata Micał

    Ja polecam książkę Agnieszki Tyszki “Kredens pod Grunwaldem” -lekturę nie tylko wakacyjną (bo i Grunwald – w lipcu!), ale także lekturę dla wielu pokoleń. Znajdą w niej coś dla siebie i matki, i córki i jeszcze babcie, bo książka Agnieszki Tyszki dotyczy teraźniejszości i przeszłości, młodości i przemijania, wspólnoty pokoleń. Polecam historię nastolatki z odziedziczonym staroświeckim kredensem w tle, historię współczesnej rodziny, która zmaga się z problemami charakterystycznymi dla naszych czasów. Miłej lektury od Akapit Press!

    Odpowiedz
  • Moja ulubiona powieść młodzieżowa to Zaliczenie z tragedii E.Laban, jest to urzekająca piękna opowieść o tym jak łatwo stracić to,co dla nas jest ważne.

    Odpowiedz
  • Małgorzata Stępień

    “Poszukiwana” Sophie McKenzie
    Książka opowiada bardzo intrygującą historię matki, która chciała zacieśnić więzy rodzinne z córkami. Zabiera je na wakacje, a tam niespodziewanie wraca koszmar z przeszłości!
    Polecam tą książkę, ponieważ historia jest naprawdę intrygująca i sami przeżywamy dylematy matki, zastanawiając się jak my byśmy postąpili w takiej sytuacji!

    Odpowiedz
  • Marta Cichawa

    Ja polecam gorąco “Córka medium”.Od pierwszych słów streszczenia zakochałam się w opowieści i od razu ją kupiłam, bez zastanowienia. Jednak długo odkładałam przeczytanie, gdyż miałam na liście wiele innych książek i bardzo żałuje, że nie zaczęłam od niej. To niesamowita, ciekawa i nietypowa opowieść. Jeszcze nigdy nie czytałam książki fantastycznej z elementami kryminału, a do tego wszystko się dzieje na końcu XIX wieku, a kończy na początku XX. Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam czasy gorsetów, długich sukien i powozów. Polecam!

    Odpowiedz
  • Dagmara

    Zerwałam wiele nocy dla nie jednej książki, ale za tą oddałabym wszystko “Zaliczenie z Tragedii”. To książka o życiu, miłości, szkole, “granica między młodzieńczością a dorosłością”. Opowiada o tajemnicy z życia uczniów. Jeśli znacie Serial
    “13 powodów” i spodobał wam się to kaiążka dla was. Lubisz czytać czy nie i tak pokochasz tą książkę. ” Duncan przesłuchuje nagrania zostawione przez absolwenta Tima […] i ujawnia kulisy tragedii” Polecam wszystkim.

    Odpowiedz
  • ewa

    Szczególnie polecam “Dotyk Motyla”, książka wzbudziła we mnie wiele sprzecznych emocji- od złości do podziwu za postępowanie głównej bohaterki książki. Adresatem książki może być osoba w każdym wieku- pisze to kobieta po 30stce, na prawdę warto przeczytać!

    Odpowiedz
  • mika19

    KŁAMCZUCHa Małgorzaty Musierowicz-wyraża słowa piosenki W. Młynarskiego:Drogi Rodaku z kolczykiem w uchu,
    Z łańcuchem dokoła szyjki,
    Niech Ci choć trochę pójdzie do słuchu
    Treść mojej historyjki.
    Bo przyznać musisz, słodki łobuzie
    Z gadżetów pełną chatą,
    Że ładne wszystko masz – oprócz buzi!
    Buzię masz ryjowatą…
    Jak ją odmienić – zachodzisz w głowę,
    Tę twarz, co w lustrze skrzeczy,
    A ja wyjaśnić chcę w paru słowach
    Przyczynę stanu rzeczy:

    Jeśli za mało książek znasz –
    – to Ci wychodzi na twarz.
    Gdy nie wiesz, kim był J. S. Bach –
    – to spłaszcza Ci czółka dach.
    Nieznany Ci Edypa los –
    – to deformuje Ci nos.
    Gdy nie wiesz, co to savoir – vivre –
    – żuchwę masz grubą, aż dziw!

    Owe przykłady można by mnożyć,
    Proszę szanownych Pań, Panów
    I całkiem długą listę utworzyć
    Zdeformowanych organów.
    Niech więc Rodakom sprawa ma służy,
    Tu się nie trzeba lenić:
    Znam dwóch chirurgów plastycznych, którzy
    Mogą ten stan odmienić!

    Dwójka chirurgów jest w stanie
    Zmienić Wam twarz, bez wątpienia:
    Myślenie i Oczytanie…
    I tak przez trzy pokolenia!

    Bo jeśli za mało książek znasz…

    Odpowiedz
  • Ewa

    Moja ulubioną powieścią młodzieżową jest książka Ida Sierpniowa Małgorzaty Musierowicz. W zasadzie wszystkie książki z serii Jeżycjady są wspaniałe ale ta jest mi najbliższa. Z dużym humorem pokazuje z czym boryka się dorastająca dziewczyna – przygody/ problemy w niej opisane są bardzo uniwersalne. Główna bohaterka od pierwszej strony książki urzekła mnie swoją prawdziwością- pamiętam, że książka trafiła w moje ręce jak byłam nastolatką i czytając ją miałam wrażenie, że czytam o sobie:) Książka jest pełna humoru , dowcipu,ale tez ciepła i tego niepowtarzalnego klimatu jaki tylko potrafi stworzyć Małgorzata Musierowicz:) Polecam z całego serca przede wszystkim dziewczynom- nie tylko tym nastoletnim;)

    Odpowiedz
  • Arv

    Spośród wszystkich książek Akapit Press w domu mam zestaw takich kół ratunkowych, po które zawsze sięgam, gdy coś mnie zaczyna przerastać, coś jest nie tak, albo właśnie – potrzeba mi okładów z Borejkowego ciepła i miłości. Wiele osób nawiązuje właśnie do twórczości MM, bo dzięki tej miłości i domowej atmosferze można poczuć się jak wśród własnej rodziny – nawet wtedy, gdy jest się od niej bardzo daleko. Szczególne miejsce w moim sercu zajmuje “Pulpecja” – piękna opowieść o wsparciu rodziny, sytuacjach bez wyjścia, w których wszyscy starają się te drzwi ewakuacyjne jednak znaleźć; historia zaczynająca się w zimowym Poznaniu, a kończąca wśród kwitnących kasztanów podczas matur. Wyraziści (ale i tak przyziemni i ludzcy) bohaterowie, z którymi można się utożsamiać w każdym wieku; mnóstwo perypetii i mądrych wniosków, które delikatnie, gdzieś między słowami, MM wplata w przeżycia Patrycji, jej rodziny i znajomych. Uniwersalna opowieść o dorastaniu, opuszczaniu przysłowiowego gniazda i niepokoju dotyczącym przyszłości – i jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało, o sile nastoletnich uczuć i ich destrukcyjnych możliwościach 😉

    Odpowiedz
  • Katarzyna Lisowska

    Moją ulubioną jest książka AMY ENGEL – Misja Ivy
    Bohaterka tej książki nie ma łatwego życia , jedną z sytuacji jest wstąpienie w związek małżeński z osobą z która widziała się tylko raz w życiu w dodatku ta osoba to wróg jej oraz jej całej rodziny .
    Bohaterowie mają tak jakby dwa oblicza , dwie osobowości
    Bardzo przypadła mi do gustu różnorodność bohaterów , każdy z jest bardzo złożony , skomplikowany ale to dzięki temu książka jest bardzo wciągająca i ciężko jest przestać ją czytać.
    Książka już samą okładką kusi by ją przeczytać a to co znajduje się w środku to poezja ! Na dodatek styl autorki uprzyjemnia lekturę. Nie jest nazbyt skomplikowany, ale też nie banalny, dzięki czemu tworzy świetne tło dla akcji.
    Pozdrawiam serdecznie !

    Odpowiedz

Napisz komentarz