Swinka TuTu

Bajki filozoficzne dla dorosłych i dzieci

Serię Bajek filozoficznych powinni przeczytać przede wszystkim dorośli. Ale nie są to tylko opowieści dla starszych czytelników. Kiedy poznają je dzieci, będą miały mnóstwo pytań. Zrodzą się z nich piękne historie o życiu, które doprowadzą do prawd często ignorowanych i zapomnianych przez współczesnego człowieka.

Jestem pod wrażeniem przeczytanych właśnie Opowieści mędrca Sofiosa Michela Piquemala. Autor przedstawia historię pewnego mężczyzny, który postanawia wyruszyć w drogę, by w ten sposób uwolnić się od rodziców, którzy zaplanowali mu całe życie. Pewnego dnia spotyka mędrca Sofiosa i grupę przebywających z nim, młodych ludzi. Przyłącza się do nich i dzięki pięknym, czasem zabawnym, przewrotnym i zmuszającym do myślenia bajkom mistrza, znajduje odpowiedzi na wiele z egzystencjalnych pytań, które zadajemy sobie wszyscy niemal codziennie. Co to jest szczęście? W jaki sposób rodzice mogą zapewnić dziecku właściwe wychowanie? Kto jest dobrym nauczycielem? Kim jest swój, a kim jest obcy? Jaki jest sekret dobrego zdrowia? To oczywiście tylko kilka z pytań, na które odpowiedzi poszukuje Sofios i jego uczniowie w książce Michela Piquemala.

Bajki filozoficzne. Opowieści mędrca Sofiosa polecam szczególnie do wspólnego czytania z dziećmi. Każda z bajek stanie się z pewnością motywacją do dyskusji na wiele ważnych tematów. W tej książce nie znajdziecie filozoficznych wykładów, ale dobrze napisane i fascynujące opowieści, które przede wszystkim przyniosą przyjemność z czytania.

Michel Piquemal, Bajki filozoficzne. Opowieści mędrca Sofiosa, Muchomor, Warszawa 2016. Tytuł oryginalny: Le conteur philosophe. Przełożyli: Maria Braunstein, Michał Krasicki. Ilustracje: Agnieszka Malmon. ISBN: 978-83-89774-98-9. 112 stron. Seria: Bajki filozoficzne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobne wpisy

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Copyrights 2014 - Czytam To | wszelkie prawa zastrzeżone.