Polskie dzieci z Bullerbyn

Rozmowy z polskimi twórcami

Biografie pisarzy i opowieści o ich pracy zawsze motywują mnie do działania. Nie inaczej było w czasie czytania Jak oni pracują. Rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców Agaty Napiórskiej. Autorka zebrała rozmowy z twórcami różnych dziedzin artystycznych. Niemal wszyscy związani są w jakiś sposób z rynkiem wydawniczym. Książka spodoba się więc tym, którzy lubią opowieści o pracy artystów, ale też tym, którzy lubią poznawać tajemnice osobistego życia pisarzy, ilustratorów czy muzyków.

Każdy z nas chętnie od czasu do czasu zagląda do osobistego życia pisarzy czytanych przez siebie książek. Mnie fascynują zawsze opowieści tych, którzy ze swojego hobby uczynili zawód. Agata Napiórska zebrała pokaźną grupę takich osób. Łukasz Orbitowski, Józef Wilkoń, Michał Rusinek, Beata Chomątowska, Łukasz Łuczaj, Michał Śledziu Śledziński, Małgorzata Rejmer, Bohdan Butenko, Jan Hartman, Katarzyna Bonda, Jacek Dehnel, Przemek Dębowski, Tadeusz Rolke, Agata Endo Nowicka, Joanna Bator, Katarzyna Zyskowska-Ignaciak, Andrzej Heidrich, Zbigniew Lew-Starowicz, Aleksandra Waliszewska, Andrzej Sapkowski, Papcio Chmiel, Wanda Chotomska, Sylwia Hutnik i wiele, wiele innych twórców mówiło o swojej codzienności, o tym, w jaki sposób najczęściej tworzą swoje prace, co ich dekoncentruje, pozwala przetrwać kryzysy, jak wygląda ich życie rodzinne. To jest znakomita i wciągająca książka, która pokazuje kontekst, tło, codzienność, w przestrzeni których powstają czytane przez nas i lubiane książki.

Jak oni pracują. Rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców Agaty Napiórskiej to zbiór fascynujących opowieści o ludziach, którzy są nam bliscy przez efekty swojej pracy. Zachęcam więc do czytania o tym, w jaki sposób powstają nasze ulubione książki, ilustracje i muzyka.

Agata Napiórska, Jak oni pracują. Rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców, W.A.B., Warszawa 2016. ISBN: 978-83-280-4232-2. 320 stron.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobne wpisy

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Copyrights 2014 - Czytam To | wszelkie prawa zastrzeżone.