Swinka TuTu

Przygody kota Filemona nie tylko dla dzieci!

Szare, bure lub pstrokate
Wszystkie koty za pan brat.
Mają drogi swe i płoty
– Po prostu koci świat!

Każdy z nas zna tę rymowankę. Rozpoczyna ona kolejne odcinki animowanej bajki telewizyjnej Se-ma-fora, ale można ją też znaleźć w książce Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana – Przygody kota Filemona. Ostatnie jej wydanie zawiera oryginalne ilustracje Julitty Karwowskiej-Wnuczak. Jeśli macie ochotę na powrót do przeszłości lub chcielibyście zapoznać dzieci z opowieściami znanymi Wam z dzieciństwa, koniecznie sięgnijcie po tę pięknie wydaną książkę.

Na ostatnich zajęciach Głośnego Czytania, które prowadziłam w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki wraz z wolontariuszką, Kingą Kozdryk, czytałyśmy fragmenty książki Przygody kota Filemona. Dzieci liczyły też koty z wierszyka Małgorzaty Strzałkowskiej. Możecie go znaleźć w 4 numerze Świerszczyka. Następnie wykonaliśmy kocie zakładki.

Sławomir Grabowski, Marek Nejman, Przygody kota Filemona, Nasza Księgarnia, Warszawa 2017. Ilustrator: Julitta Karwowska-Wnuczak. ISBN: 978-83-10-13187-4. 288 stron.

Na małego ciekawskiego kotka czekają nie lada wyzwania na podwórku i w domu. Wciąż się tyle dzieje – tu myszy harcują, tam podejrzanie kumka żaba, a z lustra wygląda jakieś dziwne stworzenie! Wszędzie trzeba zajrzeć, wszystko obejrzeć, a może nawet – machnąć na coś łapą?

Niezapomniane opowieści o niesfornym Filemonie i dostojnym Bonifacym z klasycznymi ilustracjami Julitty Karwowskiej-Wnuczak.

Podobne wpisy

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Copyrights 2014 - Czytam To | wszelkie prawa zastrzeżone.