Swinka TuTu

Poza zasięgiem, czyli życie w sieci!

Życie w sieci jest już normą. Jak wiele przez to tracimy, możecie przekonać się, sięgając po książkę Tata w sieci Philippa de Kemmetera. Jeśli ją przeczytacie, zrozumiecie, że czasem warto odejść od komputera.

Mały bohater opowieści Tata w sieci zauważa, że jego rodzic więcej czasu spędza w Internecie niż w świecie rzeczywistym. Nie rozmawia ze swoim synem i nie gra z nim w piłkę. Chłód panuje też pomiędzy tatą i mamą pingwinka. Okazało się nawet, że ciągłe ślęczenie na Icebooku może być bardzo niebezpieczne.

Tata w sieci jest opowieścią o konsekwencjach uzależnienia od Internetu. Prosta forma książki dla dzieci przekonuje zarówno małych, jak i dużych odbiorców o zagrożeniach, które niesie ze sobą ciągłe surfowanie w sieci. To, co jest dzisiaj normą, dla wielu z nas może okazać się zgubne. Zachęcam więc, aby książkę tę dzieci i dorośli czytali wspólnie. Będzie ona pretekstem do rozmawiania na temat bezpieczeństwa w Internecie i wielu z nas zmusi do zastanowienia nad własnymi nawykami, które dotyczą korzystania z nowych technologii. Tata w sieci to też przydatne narzędzie, które mogą wykorzystać nauczyciele w pracy z dziećmi na każdym etapie nauczania.

Problemu bezpieczeństwa w Internecie nie można bagatelizować. Tata w sieci pokaże pierwsze i podstawowe konsekwencje nadużywania komputera oraz zbyt częstego korzystania z mediów społecznościowych. Philippe de Kemmeter przekonuje też odbiorców swojej książki, jak wielką wartość mają więzi rodzinne, przyjaźń i komunikacja w realnym świecie.

Philippe de Kemmeter, Tata w sieci, Muchomor, Warszawa 2016. Tytuł oryginalny: Papa est connecté. Ilustrator: Philippe de Kemmeter. Przekład: Michał i Szymon Radziwiłłowie. ISBN: 9788389774965. 28 stron.

Podobne wpisy

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Copyrights 2014 - Czytam To | wszelkie prawa zastrzeżone.